Öncelikle belirtmek isteriz ki tedbirleri alınmış güvenli bir iş yeri, hem işveren hem de personelin huzur içerisinde çalışma hayatlarını sürdürmesi için olmazsa olmazların başında gelir. Söz konusu  iş yeri bir gemi olduğunda personelin herhangi bir olası sağlık probleminde ya da herhangi bir iş kazasında etkin ve güçlü müdahale için tam donanımlı bir gemi reviri önemini kat ve kat arttırmaktadır.
Gemi reviri için gerekli olan ilaç, ıtriyat ve medikal malzemelerin temini armatör veya sorumlu firma yetkilisine aittir. Gemi içerisinde ise revirin kullanımı ve kontrolü tamamen kaptanın insiyatifine geçmektedir.
Kanunlar çerçevesinde gemi revirinde bulunması gereken her türlü ilaç, ıtriyat ve medikal malzemeleri sizlerden gelecek istekler doğrultusunda hazırlayıp güvenli, hızlı ve eksiksiz bir şekilde teslim ederek memnuniyetinizi sağlamak en önemli prensibimizdir.
Geniş ve yüksek kaliteli ürün çeşitliliğimizi, uygun ve güncel fiyatlandırma ile destekleyip, stok maliyetlerini gözetmeksizin, hızlı teslimatlar gerçekleştirmekteyiz.Zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyor, dar zamanlarınızda esnek teslimat seçeneklerini sizlere sunuyoruz.​

 

Sefer ve tonajlarına göre gemilerde bulunması gereken ilaç listeleri ekteki gibidir.
Gemi ilaç ve tıbbi donanım sertifikası düzenlenmesinin usul ve esaslarına dair yönerge ve ekleri ekteki gibidir.